https://www.carnishop.com

Закупуване на Сфагнум Мъх - жив и изсушен

Подходяш субстрат за насекомоядни растения - обсъждане

Re: закопуване на Сфагнум Мъх - жив и изсушен

Мнениеот DND » Вто Авг 31, 2010 3:28 pm

Elfy,
това е въпросът, който изпратих, съответно отговора.

Изображение
Аватар
DND
Администратор

Мнениеот Elfy » Сря Сеп 01, 2010 12:29 am

Ами, честно казано , като за начален контакт, не съм и очаквала друго, ама ако има има желаещи , ще се пробваме да го навием , младежа. Пък аз не се отказвам лесно. Вие само преценете дали има желаещи и някой да се хопне да провери варианти за транспорт и съответните разходи, мита , ако има, разрешителни за внос / износ, че аз просто няма да имам възможност за такава проверка. И при следващия контакт ще излезем с много точни цифри , оферта и ... вероятно от друг мейл. Не го занимавайте на този етап, щом веднъж е отказал вече. После ще му оформим горещата молба в английски стил иии , разбира се , ще гарантираме предварително плащане и куп други.
А мисля, че той е подразбрал, да го прати до бг на същата цена. Не че съм вездесъща, но просто виж има ли желаещи, колко и ме изчакай да ми остане време за такива екшъни. Ако и тогава откаже, ще се намери друг начин, знам и руски фирми, както казах, но цената е по-висока - около 35 лева за 10 литра пресован, но при повече има база за преговори. Ще му спретна на шотландеца едно сърцераздирателно есе на тема сфагнум.
Elfy

Мнениеот entey » Сря Сеп 01, 2010 12:43 am

Аз както винаги съм навит за 3-5л жив сфагнум, но ако купувате изсушен тогава ще чакам следващия път :D
entey

Мнениеот Elfy » Сря Сеп 01, 2010 1:51 am

Elfy написа:Утре, ако ми остане време, ще потърся 1 руски сайт със снимки на много видове.

Ето го обещания руски сайт. Гледайте мъхове и се любувайте. Сфагнумите не са толкова много видове, но има достатъчно снимки. Вероятно са сложили по-характерни като форма, защото си мисля, че някои, бриолозите ги различават само под микроскоп :lol:
http://www.arctoa.ru/ru/photo/photo.php
Elfy

Мнениеот i.todorov » Пет Сеп 10, 2010 8:25 pm

storm написа:Днес си купих Сфагнум Мъх - изсушен :D
всеки който е от София може да си го купи от оранжериите на БАН, цената му е 2.80 лв. за 50грама

Колеги, искам да направя едно уточнение, относно сухия сфагнум от оранжериите на БАН за който пише storm.
Аз живея в София и ходих и в двете ботанически градини на БАН и на СУ. Не продават. В БАН даже ми се скараха. Ще кажете сега:
- Ми то ясно пише "оранжерии", а не "ботанически градини".
Така е.
Днес си закупих сух сфагнум от "L-2" - така наречената "холандска оранжерия", която всъщност се намира там където някога са били оранжериите на БАН.
Всичко това го пиша за да помоля колегите да дават точна информация. Нищо не пречи, да се напише сегашното име на магазина и да се спести обикалянето на такъв като мен. А именно - новак в отглеждането на цветя, който не знае едно време как са наричали дадено място.
i.todorov

Re: Закупуване на Сфагнум Мъх - жив и изсушен

Мнениеот subversive » Пет Сеп 10, 2010 8:29 pm

На мен пък ми трябва жив
Аватар
subversive

Мнениеот DND » Пет Сеп 10, 2010 8:54 pm

i.todorov написа:
storm написа:Днес си купих Сфагнум Мъх - изсушен :D
всеки който е от София може да си го купи от оранжериите на БАН, цената му е 2.80 лв. за 50грама

Колеги, искам да направя едно уточнение, относно сухия сфагнум от оранжериите на БАН за който пише storm.
Аз живея в София и ходих и в двете ботанически градини на БАН и на СУ. Не продават. В БАН даже ми се скараха. Ще кажете сега:
- Ми то ясно пише "оранжерии", а не "ботанически градини".
Така е.
Днес си закупих сух сфагнум от "L-2" - така наречената "холандска оранжерия", която всъщност се намира там където някога са били оранжериите на БАН.
Всичко това го пиша за да помоля колегите да дават точна информация. Нищо не пречи, да се напише сегашното име на магазина и да се спести обикалянето на такъв като мен. А именно - новак в отглеждането на цветя, който не знае едно време как са наричали дадено място.

Така, а Сторм от къде го е купил не ми става ясно?

subversive, можеш да пуснеш отделна тема, че търсиш жив сфагнум, защото в тази ще се размие твоя пост. Твърде вероятно е да има и други желаещи заедно с теб.
Аватар
DND
Администратор

Мнениеот i.todorov » Пет Сеп 10, 2010 9:35 pm

Сторм го е купил от L-2 къмпани.
i.todorov

Мнениеот storm » Пет Сеп 10, 2010 9:36 pm

а защо не ми отговориш на ЛС, което ти пратих?!?!?!
storm

Мнениеот Elfy » Пет Сеп 10, 2010 11:04 pm

subversive не я мислете, тя извади късмет , само трябва да се видим да й дам живинката - е , не е чак 2-3 литра, ама пак е нещо.
За сух, мисля, че пак може да се уреди нещо с тази фирма, от която са ми обещали, но в момента не съм в София и ми е доста трудно да се занимавам и с това.
Elfy

ПредишнаСледваща

Назад към Сфагнум мъх - Sphagnum moss spp.