https://www.carnishop.com

Вече имам Sarracenia x Farhamii и доста въпроси

Многогодишно тревисто растение от Северна Америка

Re: Вече имам Sarracenia x Farhamii и доста въпроси

Мнениеот Jim Crow » Пон Яну 17, 2011 12:42 am

Малко развитие и по моята единствена (за сега) сарацения. Та първо - да го смятам ли, че е такъв хибрид xFarhamii, защото при определянето снимките ми бяха с лошо качество?
Ето едно срамежливо почервеняло тромпетче (заварените от закупуването са отрязани всичките, това си го изкара при мен и се радваше на обилно слънце ноември месец)

Изображение

Та малко история и на това симпатично типче - опитах се да го оставя да зимува леко, както знаете през ноември и до средата на декември се радвахме на доста добра зима (около 15 градуса) - в този период не образува нито едно нехищно листо (имаше си само едно от както си го купих - вижда се на последната снимка в този пост - голямото към десния ъгъл на снимката), а голямото растение изкара 2 дълги фунии, малкото му съседче 4-5 съответни на него си по размер фунии... Никакви признаци за зимна почивка... В крайна сметка реших да го прибера, защото явно си бе объркано растението. Вече над месец си седи на над +20 градуса Ц.
Следва продължение.. но първо нещо, което ме вълнуваше:

Изображение

На голямото съседче ето това се показваше над субстрата (грудка предполагам). Порових из субстрата и видях, че по-голямата част е сфагнум, не жив! И тъй като нямам, реших само отгоре да покрия грудката с торф. Има ли смисъл не знам - има ли някакво значение за растението?

Изображение

Но ето продължението какво става сега - снимката е от днес. Първо че голямото съседче прокарва едно мъничко нехищно листо (вижда се централно на снимката). А по-надолу пак централно на снимката се виждат две зелени малки стръкчета - явно се развива трето растение в саксийката, което ме зарадва адски много - и тези двечките са нехищни. Дали сега иска да си почива като ми показва тези работи??

Извинявам се за дългите постове и истории, но исках да ви запозная с живота на растенията си през последните месеци. Предварително благодаря за вниманието и съветите!!
Some people never go crazy, what truly horrible lives they must lead...
Аватар
Jim Crow

Re: Вече имам Sarracenia x Farhamii и доста въпроси

Мнениеот mitko.peev » Вто Мар 22, 2011 7:44 pm

Имах същата ! Много са хубави и лесни за отглеждане ! Супер придобивка е ! За съжаление и сараценията ми, и дионеята ми заминаха след 2 купона. Sad isn't it ... ; ( ; ( ; (
RESPECT HOUSE MUSIC
mitko.peev

Предишна

Назад към Сарацения - Sarracenia