Магазин за хищни растения - carnishop

Custom Search

Проблем с моята Непентес?!

Растенията са разпространени в тропицитe и включват над 170 вида лиани и храсти.

Проблем с моята Непентес?!

Мнениеот kle4ka » Чет Авг 28, 2014 10:55 am

Здравейте от около две седмици имам Непентес, който ми подариха. От това, което четох разбрах, че е светлолюбиво и съответно го сложих на балкона. Пръскам го и го поливам всеки ден. Забелязах, че някои от листата са започнали да изсъхват, а други са наядени от една гъсеница, която вчера видвх и махнах. Има и някакви дупчици, които нз дали пак са от въпросната гъсеница или друг паразит. Дайте ми съвет, дали не трябва да я пръскам с препарат или може би бъркам нещо в отглеждането.

http://kle4ka.snimka.bg/flowers/nepentes.832687 ето и снимки
kle4ka

Re: Проблем с моята Непентес?!

Мнениеот kroton » Пет Авг 29, 2014 6:02 pm

Да отглеждаш непентес е предизвикателство! Според мен това са едни от най-интересните и ефектни растения, но в сравнение с другите насекомоядни се гледат по-трудно в нашия климат. Растат в тропическите гори и изискват съответните климатични условия- влага, светлина, температура. Светлолюбиви са, но силните слънчеви лъчи след 10 часа сутринта е по-добре да бъдат леко засенчени с мрежа или нещо подобно. Прочети тук там във форума за непентесите.
kroton

Re: Проблем с моята Непентес?!

Мнениеот kroton » Пет Авг 29, 2014 6:12 pm

Можеш да започнеш с прочитането на тази тема, където най-подробно е описано за изискванията на непентесите.
viewtopic.php?f=7&t=647
Практични съвети и опит споделям с готовност!
kroton

Назад към Непентес - Nepenthes